Publikacje

Podroby. Kuchnia dla odważnych.

Książka, którą oddaję do Państwa rąk, powstała z pasji i z pasją została napisana. Przepisy zgromadzone w opasłym tomie Kuchni dla odważnych. Podroby zgromadzone zostały w trakcie moich wieloletnich eksperymentów kulinarnych, niekończących się degustacji oraz zawsze przedłużających się podróży do najodleglejszych zakątków świata.

Raki. Kuchnia dla odważnych.

Książka, którą oddaję w Państwa ręce, zawiera ponad sto sprawdzonych przepisów na potrawy z raków. Nie wszystkie przepisy są mojego autorstwa. Dla urozmaicenia książki zamieściłem dodatkowo przepisy znanych polskich autorów książek kulinarnych: Wojciecha Wielądko, Antoniny Piętowej, Marii Ochorowicz - Monatowej, Antoniego Teslara czy Lucyny Ćwierczakiewiczowej.

Ślimaka kulinarna podróż

Przy tworzeniu tej książki przyświecała nam idea przywrócenia ślimaka na polskie stoły. Wielu osobom ślimak na talerzu kojarzy się z obcą, francuską lub hiszpańską kuchnią. Mało kto wie, że dla naszych przodków dania ze ślimaka były codziennością. Jak donoszą źródła historyczne, pierwsze przepisy ze ślimaków pojawiły się w XVII wieku i były bardziej popularne niż dania z wieprzowiny.